Kaunas – antra Lietuvos sostinė, kitaip tariant, mažoji, todėl gyvenimo intensyvumas jame taip pat nenusileidžia sostinei. Laivavedžių kursai čia taip pat populiarūs, nes daugelis kauniečių yra neturintys finansinio nepritekliaus, todėl įsigyti galingesnę motorinę valtį, burlaivį ar rimtesnį katerį, jiems tai sunkumų nesudaro, todėl, suprantama, kad kauniečiai vis dažniau ir dažniau save lepina pramogomis ant vandens.

Didžioji kauniečių dalis mėgsta žvejybą, o kas jos nemėgsta, galėtų atsakyti kiekvienas lietuvis, tačiau ne visi perka žvejo bilietus, todėl yra dažnai baudžiami, jei suprantama, būna pagauti žvejojant ir be leidimo. Bėda ta, kad pagautas be leidimo žvejys ant kranto gali patirti mažiau nuostolių, nei tas, kuris Nemunu plaukioja motorine valtimi ar kateriu, nes už nelegalią žvejybą bei žalą gamtai, kartu su bauda gali būti konfiskuota ir žvejybos įrankiai, ir pati plaukiojimo priemonė. Todėl būkite sąžiningi, įsigykite nebrangų metinį žvejo bilietą ir nesukite galvos, pagaus šiandien Jus ar ne.

Kita bėda, kuri tyko tų, kurie Nemunu plaukioja motorinėmis valtimis, kateriais ar laivais yra ta, kad ne visi turi leidimus, kitaip tariant laivavedžio teisę valdyti vandens transporto priemonę, ar tai būtų vandens motociklas, burlaivis ar galingas kateris. Taip, taip, tokiam malonumui, kai įsigyji katerį, lygiai taip pat kaip ir automobiliui yra būtinas leidimas jį valdyti, bet kažkodėl tai, ne visi kauniečiai yra linkę suprasti, kad laivavedys privalo turėti visus būtinus leidimus ir, kad tai galima ištaisyti lankant kursus kateriui ar kitai vandens priemonei iki 150 AG.

Kursai Kaune nėra naujiena, Nemunu gi plaukioja daugybė laivų ir laivelių, kurie turi vienokią ar kitokią paskirtį. Vieni laivai gabena nedidelius krovinius, kiti plukdo pramogauti panorusius Kauno gyventojus arba miesto svečius. Tad, tokių laivų valdymui yra būtina praeiti tam tikrus laivavedžių kursus, kuriuose susipažinsite ne tik su vidaus vandenų ir laivų valdymo taisyklėmis, bet įgausite žinių ir dėl saugaus valdymo, bet pirmumo teisių, jei keliai susikirstų su keliais, Nemune manevruojančiais laivais. Laivavedziu kursai Kaune skirti ir teisės aktų, kurie susiję su laivavedyba susipažinimui bei įtvirtinimui. Negalima išplaukti iš uosto, jei nesate susipažinę su reikiamais teisiniais dokumentais, kaip elgtis nelaimingo įvykio metu, kaip apie tai ir kam pranešti ir svarbiausia, žinosite kaip suteikti pirmąją pagalbą, jei vandenyje įvykio metu yra nukentėjusių ir juos būtina gelbėti. Juk gali pasitaikyti situacijų, kad tik nuo Jūsų gali priklausyti vieno ar kelių plaukiojusių žmonių gyvybės.

Kaune laivavedžio kursai nėra brangūs, trunka gan neilgai, intensyvūs trunka apie 31 dieną, bet po to, gausite leidimą plaukioti kateriu ne tik Nemunu, kitomis upėmis, Mariomis, bet ir kitų šalių vidaus vandenimis, o po metų, šiek tiek, pasitobulinę turėsite visas teises išplaukti į atvirą jūrą, plaukioti ja saugiai ir drąsiai lankyti visas saugias laivybai šalis. Suprantama, tik riziką privalėsite prisiimti patys, šito laivavedžio kursuose neišmoksite, tai privalu jausti.

Teisės vandens motociklui.

Tags:

Komentarų: 2 on Laivavedžių kursai lengvai pasiekiami ir Kaune

  1. zuikiai sako:

    Kauniečiams gera žinia, bet turėtumėte suskubti. Kaune organizuojami laivavedžių kursai, kurių mokymo programa nuo 2016 metų gegužės 1 dienos keisis. Griežtės egzaminų laikymo taisyklės, teks mokytis papildomai daugiau, kad įgautumėte svaresnių žinių saugios laivavedybos įgyvendinimui. Skubėkite įgauti žinių paprastesne programa, kokybė nesiskirs, skirsis tik informacijos įsisavinimo greitis.

  2. Klaipėdiečiams tolokai važiuoti iki Kauno, gal yra panašių kursų ir uostamiestyje, nors žinau, kad turėtų būti, teks paieškoti.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos